اخبار داخلیامنیتیتیتر یک

تاکید جنرال میلر بر تجهیز نظامیان افغان و سرکوب طالبان

جنرال اسکات میلر، فرمانده نیروهای خارجی در جریان سفرش به ولایت هرات به را‌ه‌اندازی عملیات نظامی برای سرکوب طالبان تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری سریع، جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات، می‌گوید که در دیدار جنرال اسکات میلر با عبدالقیوم رحیمی، بر برنامه‌ریزی عملیات‌های موثر در آینده به هدف سرکوب طالبان و ضرورت تجهیز و تقویت بیش‌تر نیروهای امنیتی کشور تأکید شده است.

آقای فرهاد همچنان اضافه می کند که در این سفر معاون ریاست عمومی امنیت ملی کشور نیز فرمانده نیروهای حمایت قاطع را همراهی می‌کرد و فرمانده حمایت قاطع از افزایش توانایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ابراز خرسندی کرده است.

همچنان دفتر مطبوعاتی والی هرات در اعلامیه‌ گفته است که آقای میلر روز گذشته (۲۵ جدی) با عبدالقیوم رحیمی، والی این ولایت دیدار کرده است.

در این اعلامیه آمده است: «جنرال اسکات میلر از بهبود وضعیت امنیتی و دست‌آوردهای اخیر نیروهای مسلح در برابر هراس افگنان در هرات ابراز خرسندی نمود.»

براساس اعلامیه، فرمانده عمومی نیروهای خارجی همچنان بر تجهیز و تقویت نیروهای امنیتی افغان تاکید کرده است.

والی هرات نیز در این دیدار گفته است که توانایی‌های نیروهای افغان در راستای سرکوب طالبان افزایش یافته است. او همچنان از نیروهای امنیتی در راستای سرکوب طالبان ستایش کرده است.

از سویی هم، مقام‌های محلی هرات از فرماندهی نیروهای خارجی خواسته‌اند که در راستای حمایت هوایی از نیروهای افغان همکاری بیشتر کند.

این در حالی است که هفته‌ گذشته در پی حملات هوایی نیروهای خارجی در ولسوالی شیندند هرات ملا ننگیالی، از فرماندهان مشهور شاخه انشعابی طالبان، کشته شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن