انتخابات

کاهش ۵۰ درصدی در مدت حبس کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی

محکمه استیناف مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری، ۱۰ کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی را به دو سال و شش ماه حبس تنفیذی محکوم کرده است. هر یک از این کمیشنران در محکمه ابتدایی این مرکز به پنج سال زندان محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری سریع، محاکمه‌ عبدالبدیع صیاد، معاذالله دولتی، رفیع‌الله بیدار، عبدالقادر قریشی، حفیظ‌الله هاشمی، ملیحه حسن و وسیمه بادغیسی، کمیشنران پیشین کمیسیون مستقل انتخابات و عبدالعزیز آریایی، حمیرا حقمل و عبدالبصیر فایز، اعضای پیشین کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در پیوند به ابطال آرای صالح‌محمد صالح در چهار محل رأی‌دهی در کنر، روز گذشته برگزار شد، اما بدون نتیجه پایان یافت.

سرانجام هیأت قضایی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری در دومین روز نشست محکمه فیصله کردند که هر یک از ۱۰  عضو پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی دو سال و شش ماه حبس را در زندان بگذراند.

از این میان وسیمه بادغیسی، کمیشنر پیشین کمیسیون مستقل انتخابات، در بیرون از کشور به سر می‌برد. به تازه‌گی اما وزارت امور داخله گفته است که محل زنده‌گی وسیمه بادغیسی تثبیت شده است. این در حالی است که همکاران او در زندان به سر می‌برند.

نخستین جلسه محاکمه اعضای ارشد پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی در یازدهم سنبله به صورت علنی برگزار شده بود. این نشست نیز برای دو روز دوام کرد. کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی در آن زمان هریک به پنج سال زندان محکوم شده بودند.

کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی در پیوند به انتخابات پارلمانی سال گذشته به صورت مشخص حوزه انتخاباتی کنر متهم به ابطال ناموجه آرا و تغییر در نتیجه انتخابات است. ادعایی که متهمان آن را نمی‌پذیرند و فیصله محکمه را سیاسی می‌خوانند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن