بین الملل

دیوان عالی امریکا رأی توقیف ۱.۶۸ میلیارد دالر از دارایی‌های ایران را رد کرد

دیوان عالی امریکا رأی یکی از دادگاههای این کشور برای توقیف ۱.۶۸ میلیارد دالر از دارایی‌های بانک مرکزی ایران را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری سریع به نقل از رویترز، دیوان عالی امریکا روز دوشنبه رأی یکی از دادگاههای این کشور برای توقیف ۱٫۶۸ میلیارد دالر از دارایی‌های بانک مرکزی ایران در لوکزامبورگ و ایتالیا را رد کرد.

در عین حال دیوان عالی امریکا به دادگاههای این کشور توصیه کرده است که به قوانین جدیدی که دولت ترامپ تصویب کرده استناد کنند تا خانواده‌های شاکی از ایران بتوانند غرامت مورد نظر خود را دریافت کنند.

پیش از این بانک مرکزی ایران و چند بانک در لوکزامبورگ و ایتالیا اعتراض خود را به رأی دادگاه امریکایی مبنی بر اینکه خانواده‌های قربانیان حادثه انفجار مقر تفنگداران امریکایی در بیروت در سال ۱۹۸۳ می‌توانند برای توقیف دارایی‌های ایران در خارج از امریکا اقدام کنند، اعلام کرده و در این خصوص دست به پیگیری‌های قضائی زده بودند.

متمم جدیدی که دولت ترامپ در اواخر سال ۲۰۱۹ به لایحه بودجه دفاعی امریکا افزوده است، به دادگاه‌های امریکایی اختیارات بیشتری برای مصادره اموال ایران در سایر کشورها اعطا شده است.

خانواده‌های قربانیان حادثه بمب‌گذاری در مقر تفنگداران امریکایی در بیروت، ایران را به دست داشتن در این حادثه متهم کرده و تلاش می‌کنند تا با مصادره دارایی‌های ایران در کشورهای خارجی، غرامت مورد نظر خود را دریافت کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن