اقتصادی

جاده های منتهی به فیروزکوه مرکز ولایت غور، از اثر برفباری های سنگین مسدود گردیده است

مسئولان محلی در ولایت غور می گویند که در اثر ریزش برف و طوفان های شدید راه های منتهی به فیروزکوه مرکز این ولایت را مسدود کرده است.

به گزارش خبرگزاری سریع، عبدالمجید صمیم رئیس حفظ و مراقبت سرک ها در غور می گوید که در اثر ریزش برف و طوفان های شدید در این ولایت شاهراه های غور- کابل و غور- هرات و تمام راه های ارتباطی ولسوالی های این ولایت بروی ترافیک مسدود شده است.

آقای صمیم گفت که با مساعد شدن هوا تیم های آنان، برای بازگشایی این مسیر ها آمادگی لازم دارند.

رئیس حفظ و مراقبت سرک ها در غور می گوید، گروه های مخالف مسلح دولت پیش از این مانع برف روبی در مسیر شاهراه غور- هرات و راه های شش ولسوالی جنوب غربی این ولایت شده بودند، اما او اکنون از این گروه ها می خواهد، که اجازه بدهند، تا این مسیر بازگشایی شود.

باشندگان غور با آنکه از ریزش برف در فصل زمستان در این ولایت ابراز خرسندی می کنند، اما می گویند، که مسدود بودن شاهراه های عمومی سبب افزایش بهای مواد سوخت و خوراکه در فیروزکوه شده است.

به گفته آنان، راه های مواصلاتی ولسوالی های این ولایت نیز مشکلات و چالش های زیاد برای باشندگان غور ببار آورده است.

با آنکه مسئولان محلی و باشندگان غور از مسدود بودن شاهراه ها و راه های ارتباطی این ولایت ابراز نگرانی می کنند، اما کشاورزان این ولایت از ریزش برف و باران در فصل زمستان ابراز خرسندی نموده و می گویند، که در سال آینده تولیدات شان افزایش خواهد یافت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن