بین الملل

زنگ هشداری که اشتباهی در پایگاه نظامی امریکا در کوریای جنوبی به صدا در آمد

یک پایگاه نظامی امریکا در کوریای جنوبی به طور تصادفی زنگ هشدار را به صدا درآورد و این مساله موجب نگرانی و تشویش برخی سربازان درباره «هدیه کریسمس» کوریای شمالی شد.

به گزارش خبرگزاری سریع به نقل از خبرگزاری یونهاپ، پایگاه نظامی “کمپ کیسی” امریکا واقع در ۴۰ کیلومتری شمال سئول پنجشنبه شب به طور تصادفی و ناگهانی زنگ هشدار را به صدا درآورد که این مسئه موجب نگرانی و ترس سربازان مستقر در این پایگاه نسبت به تهدید «هدیه کریسمس» کوریای شمالی شده است. این نزدیکترین پایگاه نظامی امریکا در کوریای جنوبی به مرز کوریای شمالی است.

بر اساس این گزارش، روزنامه واشنگتن پست نوشته است، حدود ساعت ۱۰ شب به وقت محلی، زنگ هشدار در این پایگاه نظامی امریکایی به صدا درآمده است.

مارتین کرایتون دگروال ارتش امریکا در واکنش به این حادثه گفته است که به صدا درآمدن زنگ هشدار اشتباه و خطای انسانی بوده است.

به صدا درآمدن زنگ هشدار در این پایگاه نظامی موجب شده است تا سربازان سراسیمه در حالت آماده باش کامل قرار گیرند.

ضرب الاجل یک ساله کوریای شمالی برای مذاکره با امریکا رو به پایان است و پیونگ یانگ هشدار داده است که در صورت به نتیجه نرسیدن این مذاکرات، مسیر جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

تنش ها در آستانه پایان یافتن ضرب الاجل یک ساله کوریای شمالی به امریکا به شدت افزایش یافته است. امریکا خواستار خلع سلاح یکطرفه کوریای شمالی شده ولی پیونگ یانگ خواستار لغو کلیه تحریمهای امریکا است.

مذاکرات هسته ای امریکا و کوریای شمالی پس از شکست نشست فبروری رهبران دو کشور در فبروری امسال در شهر هانوی به بن بست رسیده است.

تحلیلگران سیاسی بر این باورند که کوریای شمالی نگران این مسئله است که اگر با ترامپ به توافق برسد و او در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ شکست بخورد، رئیس جمهور بعدی امریکا به این توافق و معاهده پایبند نباشد. اگر ترامپ در انتخابات آینده ریاست جمهوری امریکا به پیروزی برسد، شاید آنگاه کوریای شمالی تمایل بیشتری برای مذاکره و تعامل با واشنگتن داشته باشد.

کارشناسان و تحلیلگران این طور گمانه زنی کرده اند که هدیه کریسمس کوریای شمالی احتمالا آزمایش یک موشک پیشرفته یا پرتاب ماهواره خواهد بود که این اقدام با واکنش امریکا و سایر قدرت های جهانی روبرو خواهد شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن