انتخاباتتیتر یک

روند بازشماری آرا در هفت ولایت باقی مانده فردا آغاز می‌شود

مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند که روند تفتیش و بازشماری آرا در هفت ولایت باقی مانده فردا (یکشنبه ۲۴ قوس) آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری سریع، روند بازشماری و تفتیش بخشی از آرای انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۱۸ ماه عقرب از سوی کمیسیون انتخابات در ۳۴ ولایت آغاز شد که با مخالفت‌ برخی تکت‌های انتخاباتی این روند متوقف شد و دوباره به تاریخ ۲۶ عقرب از سر گرفته شد.

با گذشت بیش از یک ماه کمیسیون انتخابات به دلیل اعتراضات هواداران تیم ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله این روند را در هفت ولایت کشور آغاز کرده نتوانست.

داکترعبدالله عبدالله ناوقت شب گذشته (۲۲ قوس) در یک نشست خبری که در آن اعضای برجسته ستاد انتخاباتی او اشتراک کرده بودند، گفت که به خواست کمیسیون شکایات انتخاباتی اجازه بازشماری را در هفت ولایت کشور می‌دهد تا بهانه‌ای به دست کسی ندهد.

این تصمیم تیم ثبات و همگرایی با استقبال مسوولان کمیسیون انتخابات مواجه شده و آن را یک اقدام نیک و بجا می‌دانند.

عبدالعزیز ابراهیمی سخنگوی کمیسیون انتخابات می گوید:” ما تصمیم تیم ثبات و همگرایی مبنی بر اجازه دادن بازشماری و تفتیش در هفت ولایت باقی مانده را یک اقدام نیک و بجا می‎دانیم”.

آقای ابراهیمی گفت:” ما قبلا هم خواستار بازشماری و تفتیش در هفت ولایت بودیم و حالا هم آمادگی کامل برای بازشماری ولایات باقی داریم”.

وی بیان داشت:” ما تلاش داریم که فردا کارمندان کمیسیون به این ولایات بروند و روند بازشماری و تفتیش را در این هفت ولایت آغاز کند”.

رهبری کمیسیون انتخابات روز گذشته در یک نشست مشورتی با تکت‌های انتخاباتی، احزاب سیاسی و نهاد‌های جامعه مدنی که از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی جهت حل بن بست انتخابات دایر شده بود گفتند که نتایج قسمی را امروز شنبه (۲۳ قوس) اعلام می‌کند.

انتخابات ریاست جمهور به تاریخ ششم میزان در سراسر کشور برگزار شد با گذشت نزدیک به سه ماه از برگزاری انتخابات تاهنوز نتایج ابتدایی آن به دلیل آنچه مشکلات تخنیکی از سوی کمیسیون گفته شده و مخالفت‌های تکت‌های انتخاباتی اعلام نشده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید

بستن
بستن