انتخاباتتیتر یک

کمیسیون انتخابات: تا فردا درباره اعلام نتایج ابتدایی تصمیم گرفته می‌شود

مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند که پروسه بازشماری و تفتیش آرای ۲۷ ولایت تکمیل شده و تا فردا درباره اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری کشور تصمیم گرفته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری سریع، با گذشت بیش از دو ماه از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری هنوز نتایج ابتدایی آن به دلیل اختلافات میان تکت‌های انتخاباتی و کمیسیون انتخابات اعلام نشده و حالا مسوولان در کمیسیون انتخابات می‌گویند که درباره اعلام نتایج ابتدایی تا فردا تصمیم می‌گیرند.

علی افتخاری سخنگوی کمیسیون انتخابات می گوید که:” پروسه بازشماری و تفتیش ۲۷ ولایت در دبیرخانه کمیسیون تکمیل شده و به رهبری کمیسیون انتخابات فرستاده شده است”.

آقای افتخاری گفت، در حال حاضر آرای بازشماری و تفتیش شده ۲۷ ولایت در تحلیل و تجزیه رهبری کمیسیون انتخابات قرار دارد تا ختم امروز تمام می‌شود.

وی بیان داشت، کمیسیون انتخابات تا فردا درباره اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ششم میزان تصمیم می‌گیرند اینکه بدون بازشماری و تفتیش هفت ولایت اعلام می‌شود و یا منتظر بازشمای و تفتیش آرای ۷ ولایت دیگر می‌ماند.

سخنگوی کمیسیون انتخابات در پاسخ به سوالی که رهبری کمیسیون انتخابات با تکت‌های معترض انتخاباتی وارد گفتگو درباره مسایل اختلافی شده یا خیر گفت:” در حال حاضر تکت‌های انتخاباتی آماده گفتگو با کمیسیون انتخابات نیستند بلکه تاکید بر ابطال یک رقمی از آراء را دارند”.

تکت‌های معترض انتخاباتی تاکید دارند تا زمانیکه ۳۰۰ هزار رای غیر بایومتریک از سوی کمیسیون انتخابات باطل اعلام نشود اجازه بازشماری و تفتیش را در هفت ولایت نداده و همچنان تصامیم کمیسیون در نزد آنها مشروعیت نخواهد داشت.

اما آقای افتخاری با بیان اینکه خواست تکت‌های انتخاباتی غیر قانونی است گفت:” کمیسیون انتخابات مطابق طرزالعمل و قوانین انتخاباتی صلاحیت ابطال آراء را ندارد بلکه آراء معتبر را از غیر معتبر را تشخیص می‌دهند”.

وی بیان داشت، تکت‌های انتخاباتی می‌توانند از پروسه انتخابات به کمیسیون شکایات انتخاباتی شکایت درج کرده و کمیسیون شکایات می‌تواند آراء را ابطال کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن